Architektura naturalna
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

apartamenty wilanów (1)W dobie wciąż bijących na alarm ekologów niemal każda dziedzina naszego życia będzie musiała wkrótce zastosować rozwiązania bardziej przyjazne środowisku. Architektura ma tę łatwość, że właściwe stosowanie nieekologicznych materiałów to w jej przypadku dopiero nowość.

Od zarania dziejów bowiem głównymi materiałami budowlanymi i konstrukcyjnym były kamień, drewno, glina, piasek oraz dodatki w postaci materiałów pochodzenia roślinnego i zwierzęcego.

Dziś architektura naturalna wraca do łask, a architekci chętnie eksperymentują z takimi technikami jak ziemia ubijana, konstrukcje drewniane wypełniane kostkami słomy i tynkowane mieszanką gliny i piasku czy budowle z cegieł z włókien konopnych.

Nic dziwnego, że popularność takiej architektury, także w budownictwie mieszkaniowym stale rośnie. Jest to rozwiązanie zarówno bezpieczne dla środowiska, jak i zdrowsze dla nas, ludzi. Dodatkowo niejednokrotnie, zwłaszcza przy pracy własnej, jest to rozwiązanie tańsze niż najpowszechniejsze dziś domy z cegieł czy pustaków.

Author:

Related Post

http://chwilowka-bez-bik-online.eu
top