Bloczki betonowe
1 vote, 3.00 avg. rating (69% score)

Jak postawić fundamenty budowy

Decydując się na budowę domu musimy zacząć od pozyskania odpowiedniej działki, uzyskania niezbędnych pozwoleń, a następnie przygotowania projektu. Dopiero kiedy przebrniemy przez te wszystkie etapy, możemy fizycznie rozpocząć budowę. Jak w każdym przypadku zacząć należy od przygotowania fundamentów. Dawniej wykopywano je ręcznie, zasypywano gruzem w celu wzmocnienia, a następnie zalewano samodzielnie przygotowywanym betonem. Teraz technologia budowy fundamentów uległa całkowitej zmianie.
Do ich postawienia najczęściej wykorzystuje się bloczki betonowe. Wykonane z materiału odpornego na wilgoć i warunki atmosferyczne znacznie ułatwiają i przyspieszają budowę fundamentów. Bloczki te są też ogólnodostępne i tanie, nie ma więc żadnych problemów z ich nabyciem i transportem. Decydując się na budowę fundamentów za pomocą tej technologii, klienci mają do wyboru bloczki betonowe fundamentowe lub pustaki zasypowe. Czym te produkty różnią się od siebie?
Otóż pierwsze z wymienionych są produktem, z którego powstają gotowe fundamenty. Wystarczy je odpowiednio ułożyć i tyle. Pustaki zasypowe jak sama nazwa mówi wymagają jeszcze zasypania. Są one puste w środku i stanowią jedynie swego rodzaju stabilną konstrukcję fundamentów, konstrukcję która wymaga jeszcze wypełnienia betonem.
Wydaje się, że mniej pracochłonne i kłopotliwe jest wykonywanie fundamentów przy użyciu bloczków betonowych. Obie technologie są jednak popularne i powszechnie stosowane, a o wyborze jednej z nich często decyduje wielkość budowy.

Ciekawe wpisy o budownictwie i architekturze:

Author:

Related Post

Slowa kluczowe: vetrex-v90-alphaline, drążenie foremników, kubota l3200 cena, Fotoprzekaźnik przeciwsobny, Szamba Betonowe Lesko, etykiety inspekcyjne na zamówienie, Fotoprzekaźnik Sick, szycie firan kędzierzyn, certyfikat flange fitter, kinesiotaping bielsko biała, kompleksowe usługi ślusarskie kraków
usługi dźwigowe żagań, Umywalka Simas Flow 63,5x49,5cm FL04, okna antywłamaniowe Radom Puławy, niskonadkładowy haft komputerowy warszawa, separator koalescencyjne z bypassem, Stalowa a aluminiowa konstrukcja w meblach technorattanowych, sprzedaż zagęszczarek nawrotnych i trójwałkowych, Lampa wisząca Gracia 40cm, przenośniki rolkowe Primacon, wynajem zestawów igłofiltrów
top