Płyty betonowe
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

Betonowe płyty

Beton jest doskonałym materiałem na przeróżnego rodzaju płyty. Dzisiaj płyty betonowe to już nie tylko prosta kratka ażurowa z betonu, którą można położyć na trawę, to już nie tylko porządnie zbrojone płyty drogowe. To także pięknie zdobione płyty na ściany z betonu architektonicznego.
Parametry betonu architektonicznego są zbliżone do parametrów uzyskanych dla ceramiki i kamienia szlachetnego. Sprawia to, że beton architektoniczny to dzisiaj bardzo dobry produkt, wysokiej klasy. Na jego powierzchni znajdują się różnego rodzaju wzory, dzięki temu taka płyta betonowa, położona na ścianie daje niesamowity efekt dekoracyjny.
Płyty posiadają różne kolory takie jak czerń, biel, kolor piasku, szary czy popielaty. Ten produkt na ogół wykonuje się ręcznie a charakter betonu sprawia, że każda z płyt jest jedyna w swoim rodzaju.
Płyty betonowe używa się do wnętrz pomieszczeń oraz na zewnątrz do ogrodów. Łatwy i prosty ich montaż sprawia, że każdy może sam zamontować te płyty bez większego przygotowania. Płyty mają różne rozmiary, różne grubości nie niszczą się pod wpływem warunków atmosferycznych, są bardzo ładne i efektownie wyglądają.
Podłoże pod tego rodzaju płyty powinno składać się z warstwy tłucznia lub żwiru oraz piasku i cementu. Płyty jako posadzkę należy ułożyć na powierzchni równej. Należy również zawsze po otrzymaniu zamówionego towaru, rozłożyć je. Nigdy nie wolno ich zbyt długo przechowywać na paletach.
Natomiast płyty betonowe z betonu architektonicznego na ściany są zbrojone włóknem szklanym i służą jako okleina na ściany.

Ciekawe wpisy o budownictwie i architekturze:

Author:

Related Post

gabloty korkowe Paraga Centrum, Umywalka Simas Evolution 70x49cm EVO11, Umywalka Simas Frozen 121x50,5cm U120, Bidet wiszący Catalano Zero 55 1BS55N00, Umywalka Simas Flow 82x50cm FL20, taśmy transportowe Primacon, depilacja laserowa n25, sprzedaż zagęszczarek nawrotnych i trójwałkowych, Umywalka Simas Flow 57,5x50cm FL21, Montaż klatek bezpieczeństwa w warsztacie w Poznaniu
top